Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dulce Maria fan forum... Dulce Maria je začela svojo kariero pri petih letih, in sicer je snemala reklame.

You are not connected. Please login or register

ŠPANIJA, Evropski prvaki 2008

2 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1ŠPANIJA, Evropski prvaki 2008 Empty ŠPANIJA, Evropski prvaki 2008 Pon Jun 30, 2008 2:52 pm

Tiash;*

Tiash;*
Admin

Torres uresničil "večne" španske sanje

Španci so sinoči drugič v zgodovini postali evropski nogometni prvaki. Navijači Furije pa so še dolgo v noč zmago slavili na dunajskih ulicah. Mojstrski zadetek Torresa je kronal novo briljantno Europredstavo Španije in jo proti nemočni Nemčiji (1:0) drugič poslal na vrh Evrope.

ŠPANIJA, Evropski prvaki 2008 Panici

Špancem je prvo veliko lovoriko po letu 1964 v 33. minuti zagotovil Fernando Torres. Akcijo je na svoji polovici začel Senna, podal do Xavija, ta pa je skozi osrčje nemške sredine in obrambe lepo našel Torresa. "El Nino" Lehmanna.

Löw brez rešitev proti Aragonesu..
Zmaga Špancev je povsem zaslužena, saj so bili razen prvih deset minut boljši tekmec. Aragonesova skovanka "neskončnih podaj", dovršene tehnike in črvste ter disciplinirane obrambe je bila očitno pretežek zalogaj za četo Joachima Löwa.

Čudež, da finale ni bil odločen že prej..
Elf je šesti finale evropskih prvenstev, drugi izgubljeni, odigral brez "smrtnih" priložnosti. Na nasprotni strani je vseskozi dišalo po zadetku. Jens Lehmann je že v prvem delu rešil avtogol Christopha Metzelderja, v 25. minuti pa je Torres zadel vratnico. Tudi v drugem polčasu je bila slika podobna in pravi čudež je, da v nemški mreži ni končala še kakšna žoga. Za igralce tekme je bil izbran Torres, a kaj lahko bi bil to tudi "čarodej" Xavi, izvrstni obrambni vezist Senna ali neutrudni Iniesta. Španska zvezna vrsta je povsem nadigrala nemško sredino.

Ostalo si preberite in poglejte slike na:

Vir: RTV SLO

2ŠPANIJA, Evropski prvaki 2008 Empty Re: ŠPANIJA, Evropski prvaki 2008 Pon Jun 30, 2008 2:54 pm